Antalya Parasailing Macerası

Deniz, kum, güneş üçlüsünü yaşamak için gelmiştik Antalya Konyaaltı plajına. Ve Antalya Parasailing fiyatları için meraklanmıştık.

Doğa sporları Türkiye‘de oldukça zengin. Turizm ülkesi olarak her türlü doğa ve adrenalin sporlarını yapıyoruz baba-oğul. 

Hikaye Tadında Antalya Parasailing Macerası…

Karar vermiştik hafta sonu kaçalım bir yerlere diye. 1 haftalık paşalar gibi iznimde  Furkan’a nereye gidelim dedim. O da benim gibi denizci tabi.  Ege-Akdeniz yaparız yine dedi. Gerçi hemen hemen her sene, Kocaeli‘den yol alıp, ya Ege’den Akdeniz‘e doğru çıkıyoruz. Ya da tersini yapıp. Antalya-Alanya yapıp sahilden Ege’ye geçiyoruz. Direk Antalya’dan başlamaya karar verdik vermesine ancak Cumartesi, Pazar, Pazartesi  Marmara, İç Ege, Afyon, Kütahya yağmurlu. Ben 2 gün erteleyelim diyorum Furkan’a o yok ne olacak ki çıkalım yola diyor, hazırlamış çantasını başımda dikiliyor. Yağmura aldırmadan çıktık yola.  Afyon’a kadar yağmur altında gittik. Ve nihayet Antalya’ya ulaştık. Yorucu bir yolculuğun ardından hemen Konyaaltı’na inip, yanımızda getirdiğimiz şemsiyemizi ve yatar vaziyetteki sandalyelerimizi açtık. Antalya Parasailing hiç planımız yoktu.Yorucu bir yolculuk ardında sahilde uyuduk biraz;

Tüm gece yolculuğun ardından biraz uyuduk dinlendik. 13 yaşındaydı o zaman Furkan. Uyanınca önümüzde uçup duran meşhur Antalya Parasailing’lere binmek istediğini söyledi. Yok oğlum binemezsin sen onlara birkaç sene sonra yaparız dedim. Ben gidip öğrendim bine biliyormuşum deyince  babasının oğlu haydi o zaman diyerek firmanın standına gittik. Kafaya koymuş bir kere

Antalya Parasailing Fiyatları 2020;

Fiyatlarda oldukça çelişkili davranıyorlar.  İki sene önce iki kişi 150 tl ye pazarlık yapmıştık. Ama şimdi bakıyorum da (2019) Kişi başı 250 tl  den fiyat veriyorlar. Dediğim gibi sezona ve yoğunluğa göre pazarlık yapabilirsiniz. Antalya Parasailing  fiyatları 2020 için ise yine sezonun yoğunluğuna bağlı olarak 300 ile 400 arasında olması bekleniyor. 

antalya-parasailing-2

Antalya Parasailing Macerası;

Furkan “oğlum emin misin“? demeye kalmadan kıyafetleri verdiler. Biz hazırlanmaya başlarken rüzgarla beraber dalgalarda artmaya başladı. Heyecana heyecan katacağı belliydi. Bindiğimiz  teknedeki görevliler sorun olmayacağını ama istersek vazgeçebileceğimizi söylediler. Hazırlık yapmaya başladık. Bir yandan da eşim yine söylenecek diye aklımdan geçiriyordum.  Yapacak bir şey yok. Ben daha önce Kuşadası ve başka yerlerde de yaptığım için Furkan’a telkinde bulunuyordum.

antalya-parasailing-1

Oğlum bak sakın korkma çok sallanır, Miden bulanabilir. Derin nefes al. gibi  önerilerde buluyorum.  Paraşüte bağlandıktan sonra  hazır mısınız dediler ve aynı anda tekne hızlanarak bizimde bir uçurtma gibi ipimizi salmaya başladılar. Korkabileceğini düşünerek Furkan’a “iyimisin”? dedim. O da manzara gayet güzelmiş dedi.  ? Komik çocuk.

parasailing konyaaltı

20 dk kadar havada kalıp Antalya’yı ardımızdaki Toros Dağlarının görüntüsünü masmavi Akdeniz ile birleştirerek heyecan dolu keyifli bir vakit geçirdik. Furkan ilk defa ayaklarını yerden keserek yükselmişti. Çok mutlu olmuş ve bana bir daha ki seferde  Fethiye Babadağ yamaç paraşütü yapmak istediğini söyledi.

Fethiye Babadağ 1800 mt. yamaç paraşütü yayınım için tıklayınız

Tekirdağ Uçmakdere Yamaç Paraşütü yayınım için tıklayınız. Kısmet bir gün onuda yaparız. Aradan 2 sene geçti ben yaptım ama daha ona yaptırmadım. Anladığım kadarıyla seneye kaçış yok. Bize bir  1900 mt. Babadağ yamaç paraşütü görünüyor.  Şimdilik annesini haberi yok tabi. Genelde Face’de paylaştıktan sonra görür ve altına şöyle yazar.

-“Oğlum sana söylüyorum. Orada aklı başında insanlar bul ve onlara sığın. Zira baban çok tehlikeli”  Der.  Komik kadın :))

parasailing macerası

Konyaaltı plajı Antalya Parasailing

Ege ve Akdeniz’de büyük plajların hepsinde var artık. Yamaç paraşütü yapmadan önce sizlere de tavsiye ederim.  Antalya Parasailing Fiyatları çok değişken. Pazarlık muhakkak yapın. Çünkü fiyatları çok abartılı tutuyorlar ve pazarlıkla yarı fiyatına kadar düşebiliyorlar.

Doğa güzellikleri yanında tarihi yerleri de gezmeyi seven olarak Müze Kart şart.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yap

SPONSOR FİRMALAR
Takip Edin

Kategoriler