Ölüdeniz Fethiye Gezisi

ölüdeniz fethiye 2019 gezilecek yerler

Ölüdeniz Fethiye Gezisi 2019

Öyle bir yer ki! Dünya plajları arasında 2006 yılının en güzel plajı seçilmiş Ölüdeniz Fethiye. Tarihte Likyalı’ların Işık ve Güneş diyarı Ölüdeniz güzelliklerini ve 2019 fiyatlarını anlatalım.

 

ölüdeniz-fethiye-lagünÖlüdeniz Fethiye ;

Kıdrak Tabiat Parkı olarak ta bilinen Ölüdeniz Fethiye Koruma altında doğallığını sürdürüyor. Hep yeşil ve mavinin uyumundan bahsederiz EgeAkdeniz ve Karadeniz’de. Ama Muğla Fethiye Ölüdeniz’e geldiğiniz de buna lagün kumsalının beyazlığını da eklemeniz gerekiyor.

Ölüdeniz fethiye 2019

Evet Ölüdeniz Fethiye’ye de kaç gere geldim hatırlamıyorum. Ama her gelişimde farkı güzelliklerini keşfediyorum.

Fethiye Ölüdeniz ve Özellikleri;

Türkiye’yi Dünyaya tanıtan Ölüdeniz iki bölümden oluşuyor. Birinci kısım Babadağ eteklerinden Ölüdeniz burnuna uzanan tarafı Belcekız kumsalı, diğer kısım ise koyun iç tarafı olan Lagünün bulunduğu dalgasız sığ bölüm.

ölüdeniz-fethiye-bisiklet1

Lagün kısmındaki durgunluğun dan isimini almış olan Ölüdeniz fırtınalı günlerde bile durgunluğunu koruyor.

 

 

Belcekız plajı 2019Gezi teknelerinin de kalktığı Belcekız plajı


Karetta Karetta ile karşılaştık ;

Burası o kadar doğal ki! iki sene önce (2017) Ölüdeniz de deniz bisikleti ile gezerken çıkmıştı karşımıza bir anda. Nesli tükenmekte olan ve koruma altındaki Karetta Kareta ile tanışmıştık. İşte doğal ortamında karşılaştığımız Karetta.. 

Fethiye Ölü Deniz Yamaç Paraşütü ;

Eğer yolunuz buraya düşerse gökyüzünde rengarenk süzülen yamaç paraşütlerini izlemekle kalmayın sakın. Yükseklik korkunuz yok ise; hadi bir cesaretle, Dünyanın en güzel yamaç paraşütü yapılabilen Babadağ’a çıkın. 1860 metreden yapılan Yamaç paraşütü eşsiz güzellikteki bu doğada özgürlüğün sırrı. 500 Tl gibi bir fiyatı var ama inanın değiyor. Burada yaptığım yamaç paraşütü Nasıl bir heyecandır? bununla ilgili yazımı okumak için tıklayınız

Fethiye Ölüdeniz Kelebekler vadisi;

Bu eşsiz ve gizli güzellik ile ilgili yayınım olmuştu. (tıklayınız) Ama kısıca yine anlatayım bu doğa fenomeni vadiyi. Toroslar‘ın uzantısı olan Babadağ’ın eteklerinde 350 metre yükseklikteki kayalıkların arasında kalmış ve kendi doğa ve florasını oluşturmuş Kelebekler Vadisi‘ndeyiz. Ölüdeniz Fethiye’den gezi tekneleriyle ulaşabileceğiniz vadi ismini içerisinde barındırdığı 80 den fazla kelebek çeşidinden almış.kelebekler vadisi turları

1995 yılında 1. Derece sit alanı ilan edilerek her tür yapılaşmaya yasaklanarak doğallığı korunmuş. Kelebekler vadisi kamp ve doğa turizminin en önemli yerlerinden birisi haline gelmiş.

kelebekler-vadisi koyu

2019 Kelebekler vadisi tekne turları fiyatları ve hakkında bilgi ;

Geçen sene 2018 Eylül ayında facebook canlı yayınım da fiyatlarıyla birlikte anlatmıştım bu turları.

Kelebekler Vadisi Tekne Turları Fiyatları 2020 ;

Ölüdeniz’e gelir gelmez ilk sırada yapılacaklar arasındadır her zaman tekne turu.  Yeşil doğa ile masmavi denizin birleştiği bu koylar anca tekne turlarıyla gezilebilir. Fethiye Ölüdeniz’den günlük kalkan Kelebekler vadisi tekne turları 2019 sezonu 90 ila 110 tl arasında değişiyor. Firmalar arasında rekabet olduğundan pazarlık etmeyi unutmayın. 20 tl kadar fiyat indirebilirsiniz. Fethiye Ölüdeniz Belcekız Plajı:

Mavi Bayraklı bu plaj Babadağ etekleri ile Ölüdeniz milli parkı arasında kalan kısımdır.  Mavi bayraklı ve ücretsiz olan bu plajın kumsalı biraz çakıllı ve  5 metrede hemen derinleşiyor. 

fethiye belcekız plajı nerede

Yüzme bilenlerin tercih ettiği Belcekız plajında özel işletmelerin 15 tl. karşılınığda  ücretli olarak şemsiye şezlong kiralanabiliyor.  Ayrıca  kendi sandalye ve şemsiyeniz ile ücretsiz olarak  bu güzel plajdan faydalanabilirsiniz.  Ben günlük bir çok plajı gezdiğim için kendi sandalye ve şemsiyemi yanımda götürürüm her zaman. 

fethiye belcekız plajı nerede

Fethiye Ölüdeniz Milli Parkı Giriş ücreti 2019 ;

Milli park ve Dünyanın en iyi plajları arasında olması burayı oldukça değerli kılıyor. Dünyanın bir çok yerinden gelen turistleri de ağırlayan Ölüdeniz Fethiye giriş fiyatları 2018 yılı ile aynı kaldı.

1 kişi giriş ücreti: 7 Tl. Öğrenci 3.5 Tl.

Otomobil ile girecekseniz 25 tl ödemeniz gerekiyor.Fethiye Ölü Deniz Şezlong şemsiye fiyatları 2019;

Eğer erken girerseniz ağaçların altında da havlunuzu atabilir günü ağaç gölgesinde de geçirebilirsiniz. Ancak şemsiye ve şezlonga ihtiyacınız varsa,  Şezlong başına 15 Tl, Şemsiye için ise yine 15 tl ödemeniz gerekli. Yani iki şezlong bir şemsiye 45 tl ödeyerek gün boyu kullanabilirsiniz.

 fethiye -milli-parkı1

Ölüdeniz Fethiye ve çevresindeki Vadi ve Koylar ;

Kabak Vadisi ;

Arazi araçlarıyla veya dik yamaçlardan yürüyerek inebileceğiniz koruma altında Kabak Vadisi’ndeyiz. Kelebekler vadisi gibi koruma altına alanın bu vadide yine kamp ve bungalov evlerinde kalarak yeşil ve maviyi içinize çekebilirsiniz. Son derece sessiz ve sakin bu vadi adeta doğal bir yaşam alanı gibi. Kendine has canlı ve bitki örtüsü ile huzur ve keyifin kesin adresi diyebilirim.

 

kabak vadisi fethiye ölüdenizalıntı fotoğrafÖlüdeniz Fethiye Geceleri:

Bir Fethiye merkez veya Hisarönü gibi olmasa da Fethiye Ölüdeniz geceleri de hareketlidir. Çeşitli restoranlardan eğlence kulüplerine kadar her tür imkan bulunur.

ölüdeniz geceleri

Fethiye Ölüdeniz Konaklama ;

Her kesim ve bütçeye göre konaklama imkanları bulunur. Lüks otellerden apartlara veya pansiyonlara kadar konaklama imkanları zengindir.

kelebeklervadisi tekne turları ölüdeniz

Aksazlar Koyu :

Fethiye’nin batısında bulanan bu koy Oyuktepe denelin bölgede. Yine yeşille mavinin buluştuğu çam ve zeytin ağaçlarının altında misafirlerini genelde günübirlik ağırlar.

aksazlar-koyu

Alıntı fotoğraf

Samanlı Koyu;

Fethiye Samanlı koyunda Çam ağaçları ve deniz birbirine karışmış gibi.  Yine sakinlik ve huzurun adreslerinden bir diğeri Samanlı koyu.

samanlı-koyu- fethiye

alıntı fotoğrafsamanlı-koyu

Fethiye Gemiler Koyu:

Fethiye’ye 10 km uzaklıkta aracınızla da gidebileceğiniz Gemiler Koyu Fethiye‘nin yine az bilenen doğal güzelliğini korumayı başarmış bir koy. Tarihi Kaya Köy üzerinden çam ormanları arasından ulaşıyorsunuz. Tertemiz suyuyla ziyaretçilerini ağırlayan koy gezi teknelerinde uğrak yeri olmuş.

Ölüdeniz Fethiye nerede ?

Ölüdeniz Fethiye nasıl gidilir ?

ölüdeniz fethiye nasıl gidilir

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Kastamonu gezilecek yerler / Cide, Abana, İnebolu

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478