Samsun gezilecek yerler tarihi ve doğası ile 15 güzel yer

Samsun ilkadım gezisi

Samsun gezilecek yerler, tarihi ve doğa güzellikleri

Samsun gezilecek yerler o kadar çok ki, tarihi ve doğası ile nereler gezilir, ne yapılır, otelleri ve restoranları ile Tarihi, doğası ve kültürü ile Samsun’dayız.

samsun-amazon kadınlar samsun gezilecek yerler

Samsun gezilecek yerler

Samsun, doğal güzellikleri, tertemiz, berrak  sahilleri, şifalı kaplıcaları müzeleri ve tarihi yapıları ile siz ziyaretçileri keyifli bir gün bekliyor diyebilirim. Bu güzel Karadeniz şehrini bir günde gezmek mümkün değil tabi ki. Alanya escort Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile başlayan kurtuluş mücadelesini yaşayabileceğiniz bu şehirde tarihi ve doğal güzelliklerini de keşfedeceksiniz. Gezilecek bir çok yer Samsun sahilinde ve şehir merkezinde yürüme mesafesinde bulunuyor. Bir kısmına da tramvay veya belediye otobüslerince ulaşabilirsiniz.

Hazırladığım Samsun gezi rehberi ile nereler gezilir, neler yapılır, tarihi ve doğal güzellikleri nelerdir, Samsun’da ne yenir, nerede kalınır gezi notlarıma bakalım. 

Samsun Gezilecek Yerler Listesi :

(Samsun merkeze göre mesafeler belirlenmiş)

 • Amisos Tepesi ( 6 km. 14 dk)
 • Amazon Müzesi ve Köyü ( 1 km. 3 dk)
 • Tütün İskelesi ( 2 km. 7 dk)
 • Bandırma gemi müzesi ( 3.5 km. 10 dk)
 • Samsun Kent Müzesi ( 3 km. 7 dk)
 • Fazıl Ahmet Paşa Medresesi (Vezikköprü  110 km 1,5 saat)
 • Mater Doloreso Katalik kilisesi  (Gazi Müzesi yakınında)
 • Büyük Cami ( 2 km. 6 dk)
 • Bafra İkiztepe Höyüğü ( 60 km. 1 saat 10 dk )
 • Samsun Panaroma müzesi ( 2 km. 5 dk )
 • Kuva-i Milliye Müzesi  ( 2 km  6 dk.)
 • Onur Anıtı ( 2 km. 6 dk)
 • Sevgi gölü (1.5 km. 5 dk )
 • Gazi Müzesi (2 km. 7 dk)
 • Hayvanat Bahçesi ( 1.5 km. 5 dk)
 • Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ( 3 km. 9 dk)
 • Tarihi Saat kulesi (2 km. 6 dk)
 • Kent Ormanı piknik alanı ( 12 km. 20 dk) mesafede bulunuyor.

Güncel online Samsun gezilecek yerler haritası ile bulunduğunuz yerden olan navigasyon bilgisini alabilirsiniz. 

samsun gezilecek yerler haritası

1 -Tarihi Amisos Tepesi

Ben sahilden giriş yaptığım ve çokta merak ettiğim için ilk önce tarihi Amisos tepesine çıktım. Sahil Batıpark’tan Teleferik ile şehri tepeden kuş bakışı izleyerek kısa ve keyifli bir yolculuk ile ulaştım. Aracınızla da 15 dk’da çıkabileceğiniz Amisos Tepesi define avcıları tarafından tesadüfen bulunmuş. Bu tepe Amisos aile mezarı ve hazinesinin bulunduğu Samsun manzaralı bir tepedir. 

amisos-tepesi-mezarları samsun gezilecek yerler

Burada bulunan mezarlardan birinin erkek mezarı Pontus krallığının üst derece yöneticisine, yanındaki mezarda ise bayan mezarı olup eşine ait olabileceği ve sonuncusunun da kızlarına ait olduğu düşünülüyor.

Ayrıntılı Amisos Tepesi Samsun hakkındaki yayınımı da okuyabilirsiniz. 

amisos tepesi samsun

Amisos Baruthane olarak bilinen semtte şehir merkezine 4 km. mesafede. Teleferik veya aracınızla çıkabilirsiniz. Belediye tarafından işletilen kafe restoranda yöresel yemeklerinden olan Samsun Pidesi oldukça lezzetli. Yöresel bir çok yemeğinde bulunduğu yer hafta sonları oldukça da kalabalık.Yöresel Pide çeşitleri ile kahvaltı ve ızgara yemekleri de  bulabilirsiniz.

Burası Samsun ve Karadeniz manzaralı bir tepe. Yeşil alanlarla ziyaretçilerinin keyifli bir gün geçirmeleri için tasarlanmış. Küçük yürüşüş parkurları, kafeleri ve samsun manzarası ile keyif alabileceğiniz doğal bir yer.

samsun gezilecek yerler

2 – Amazon Köyü ve Müzesi

Samsun Batıpark alanında bulunan ve adına Amazon Adası denilen bölüme 12,5 metre yüksekliğinde, 4 metre genişliğinde, 6 ton ağırlığında devasa bir Amazon savaşçı kraliçesi heykeli benim gibi ilk defa görenleri etkisi altına alıyor hemen. Samsun’un her yerinden görüle biliniyor.

Ayrıntılı Samsun Amazon kadın savaşçıları hakkındaki yazımı da inceleyiniz.amazon-heykelleri-samsun

Özellikle Amisos Tepesinden. İçi müze olarak kullanılan dev Aslan heykelleri arasında kalan Amazon kadın heykeli Karadeniz’in azgın dalgalarından çıkmış gibi geliyor insana. O kadar büyük ki!  Heykelin montajı esnasında yanına gelen işçiler sadece heykelin ayak bölümü kadar kalmıştı.

 

Amazon Heykelleri Samsun ve Ankara’lı heykeltıraşlardan oluşan 10 kişilik bir grup tarafından 5 aylık bir çalışma süresi sonunda tamamlanabilmiş. Heykel savaşçı kadın figürü, kalkan ve mızrağı ile oldukça gerçekçi duruyor. Her iki yanında bulunan iki dev aslan heykelinin içi aslında bir müze. İçerisine girdiğinizde bir zamanlar burada yaşadığı düşünülen amazon savaşçı kadınların kullandığı tarihi eserleri görebilirsiniz. Samsun Terme ilçesi Gölyazı beldesi civarında yaşadıkları düşünülen Amazonların günlük yaşamları ve kullandıkları eşya ve savaş aletleri sergileniyor.

amazon-kadın-müzesi-canland

3 – Tütün iskelesi Atatürk’ün İlk Samsuna Çıkışı

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak bastığı ilk nokta olan Tütün İskelesi kentin en önemli simgelerinden biri olmuş. Yapılan heykeller o kadar gerçekçi ki.. İnsanı o ana sürüklüyorlar.

Samsun’a gelenlerin buraya uğramadan geçemeyeceği  bu özel yer, özellikle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda ziyaretçi akınına uğruyor.

ilk adım atatürk samsunKurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Bandırma Vapuru ile Samsun’a gelen Mustafa Kemal Atatürk’ün karaya çıktığı ilk nokta olan, “Tütün İskelesi” yıllar içerisinde yıkılmış. Bu tarihi alanı yeniden canlandırmak için Samsun Belediyesi kurtuluş savaşının başlangıç noktasını tekrardan yaşatmak üzere 2009 yılında temsili Tütün İskelesi ve Bandırma Vapuru‘nu inşa ettirmiş. Burası muhakkak gezilecek yerlerdin biri olmalı…

Ayrıntılı Samsun ilkadım Atatürk yazımı da okuyabilirsiniz.

atatürk-samsun-ilk-adım samsun gezilecek yerler

Atatürk-Samsun-ilk-adım

Samsun her şeyi ile çok zengin bir yer. Doğası tarihi ve kültürüyle gez gez bitmez vallah. Birçok yeri sizler için araştırıp da alıntı yazıyorum.

4 –  Bandırma Vapuru Açık hava Müzesi

Canik ilçesi Bandırma plajı’nda aslına uygun bire bir modelli yapılan Bandırma vapuru Milli mücadele açık hava müzesinde sizleri bekliyor.  Mustafa Kemal atatürk ve silah arkadaşlarını getiren Bandırma Vapuru 2003 yılından itibaren ziyaretçilerini ağırlıyor. Ayrıca açık hıava müzesinde İzmir’ir kurtuluşunu simgeleyen 300 parçalık seramik kabartması da bulunuyor.  Kurtuluş savaşında şehit düşen 1200 kişinin isimlerinin yazılı olduğu duvarda müzede görülecek yerler arasında. Bu müze randevulu sistem ile çalışıyor bu numaradan randevu alabilirsiniz. ( 0 362 238 00 23 )

Bandırma vapuru Açık Hava Müzesi Giriş Ücreti 2021 :

Geçen seneki gibi fiyatı değişmedi. Müze kart geçerli değil.

 • Yetişkinler için 5 tl.
 • Öğrenci 2 tl.

Bandırma vapuru Açık Hava Müzesi Ziyaret Saatleri 2022 :

Haftanın 7 günü açık olan müzede kapanış saatleri yaz ve kış  dönemleri olarak değişiyor.

 • Yaz sezonu ; Sabah açılış : 08:30 Kapanış : 18:45
 • Kış Sezonu : Sabah Açılış : 08:00 Kapanış : 17:00

5 – Samsun Kent Müzesi 

Samsun ilkadım’da ki Kent Müzesi şehrin dönemsel tarihi, kültürel, coğrafi ve ekonomik yapısına ilişkin belge, fotoğraf ve eşyalar sergileniyor. Samsun kültürünü tanımak için gezilecek en iyi müzelerden birisi.  TCDD lojmanından müzeye çevriler binası 8 ayda Müzeye çevrilmiş. Samsun’un geçmişine dair köylerden ve antikacılardan toplanan eşyalar ile bahçesi de zenginleştirilmiş.  Genç Samsun’luların geçmişi ile yüzleşebileceği Etnografik yapıya da sahip. İçerisinde küçükte bir kafe bulunan müze Samsun kültürünü merak edenlerin ziyaret etmesi gereken yerler arasında olmalı.

samsun kent müzesi

Kent Müzesi Nerede : Cumhuriyet Cad. No:35 Zafer Mah. İlkadım / SAMSUN  Tel: (+90-362) 234 34 54

Konumu : Samsun Kent Müzesi konumu için tıklayınız.

Samsun Kent Müzesi Giriş Ücreti 2021 

 • Yetişkin bir kişi 5 tl.
 • Öğrenci 2 tl
 • Müze kart geçersiz

Samsun Kent Müzesi Ziyaret Saatleri 2022 :

Pazartesi günü Öğlen 13:00, 17:00 arası açık olan Müze diğer günler tüm gün açık.

 • Sabah Açılış Saati : 08:00
 • Akşam Kapanış Saati : 17:00

6 – Fazıl Ahmet Paşa Medresesi

Samsun’un tarihi yerleri arasındaki Fazıl Ahmet Paşa Medresesi, bozulmamış yapısıyla yıllara meydan okuyan mimarisiyle, turistlerin uğrak yerlerinden.

medrese-samsun

Fazıl Ahmet Paşa Medresesi, Vezirköprü beldesine bağlı Yenimahalle’de bulunuyor. 1661 yılında Fazıl Ahmet Paşa tarafından yaptırılmış. Halk kütüphanesi olarak hizmet vermeye devam ediyor. Kütüphanenin içerisinde çok sayıda Farsça ve Arapça el yazması kitaplar meraklılarını bekliyor. 20 bin civarı kitap bulunan kütüphanesi oldukça zengin. 1943 yılındaki depremde hasar almış ve onarılmış. Medresenin içi ve dışının bazı bölümlerinde pembe Karacaviran taşı kullanılmış. kapıları saygıyla eğilerek geçmek içik basık kemerlidir. 2003 yılında yapılan son restorasyonunda elekmtirk siste, kalorifer tesisatı ve yerler de laminant kaplanarak tarihi yapı günümüze uyarlanmış. 7 – Mater Dolorosa Katolik Kilisesi

Samsun’un farklı ibadet mekânlarından biridir.

Katolik halkı için hizmet veren kilise, 1845 yılında Gürcistan’dan göç eden İtalyan asıllı 8 rahip ve Katolik vatandaşların yaşamasından dolayı V. Murat tarafından yaptırılmıştır. O dönemlerde Samsun’un nüfusunun %30’u Hristiyandı.

klise-samsun

O yıllarda Osmanlı padişahı olan V. Murat Hristiyanlar ve Müslümanların birlikte yaşamalarını destekliyordu. Bu sebepten dolayı, Hristiyanların da yaşadığı bölgeye bir kilise inşa edilmesi için emir vermiştir. Kilise 1885 yılında tamamlanmış ve hizmet vermeye başlamış. Kilisenin en büyük özelliği ise duvarlarındaki frekslerin Hristiyan ziyaretçileri büyülemesi. 

8 – Samsun Büyük Cami

Büyük Camii, Samsun’un en büyük ibadet mekanıdır. İlk olarak 1300 yılında Hıdır Bey tarafından yaptırılmış. Kale mahallesi Saathane meydanı yanında bulunan büyük cami Samsun dini gezilecek yerler arasında.

samsun camii büyük

Ahşap olarak yapıldığından dolayı 1869 yılında bir yangın sonucu tamamen yıkılmıştır. 1884 yılında ise Batum’lu Hacı Ali Efendi tarafından ise tekrar inşa edilmiş.

Sarı kesme taştan inşa edilen tarihi caminin iki minaresi vardır ve kubbe içindeki bitkisel motifler detayları arasında. Samsun Büyük Camii, şehir merkezinde yapacağınız geziler arasında mutlaka olmalıdır.

9- Samsun İkiz tepe Höyüğü

Samsun antik yerleşim alanlarıyla, birçok arkeoloğun çalışma alanlarını oluşturmuş. Bu antik yaşam alanları ise; tarih ve kültür turizmi meraklılarının uzun yıllar ilgisini çekmiş.

ikiztepe-höyük-samsun gezilecek yerler

Dündartepe Höyüğü ve Tekkeköy Mağaraları bu arkeolojik çalışma noktalarının başında geliyor. Höyük, Bafra’ya  7 kilometre uzaklıkta. Arkeolojik kazı çalışmalarında höyüğün Eski Tunç ve Erken Hitit çağında yerleşim alanı olarak kullanıldığı ortaya çıkmış.

Höyük, esasında dört tepe olsa da, uzaktan iki tepe gibi göründüğü için İkiztepe adını almıştır. Çıkarılan buluntular arasında; nekropol, süs eşyaları, silahlar, toprak kaplar, kemik iğne, metal gereçler ve testiler bulunuyor.

Samsun gezilecek yerler – Doğal Güzellikleri

10 – Geyikkoşan Sahili

Karadeniz’in ve Samsun’un en güzel sahillerinden biridir. Samsun’un temiz denizini gözler önüne seren sahil, aynı zamanda bir mesire yeri olarak da kullanılıyor.

 

geyikkoşan-sahill-samsun

Alaçam ilçesinde bulunan Geyikkoşan sahili, Samsun’a 78 kilometre uzaklıkta. Samsun gezinizde, Geniş bir kumsala ve plaja sahip olan plajda serinleye bilirsiniz. Birçok otel ve pansiyonun  bulunduğu sahilde Samsun’un Karadeniz doğasında dinlendirici ve keyifli bir tatil sizi bekliyor diyebilirim.

11 – Yakakent Sahili

Orman ile Deniz in güzelliklerini bir arada bulabileceğiniz Yakakent’de plajları, yöresel lokantaları, otelleri, ve kafeteryaları ile ayrı bir güzelliği sahip. Sahilde ki küçük büfe tarzı işletmelerde katmerlerin, gözlemelerin ve semaverde yapılan çaylar ile keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

yakakent sahil samsun

alıntı fotoğraf

Yakakent’e gittiğinizde limanda Sinop tarafına doğru ilerledikçe doğanın eşsiz güzelliklerini göreceksiniz. Samsun gezinize benim gibi Sinop tarafından başlarsanız Yakakent’te gezmeden gitmeyin.12 – Ladik Gölü

Samsun’un eşsiz güzellikler arasında Ladik Gölü’nü es geçmeyin. Üzerindeki küçük adacıklarla da ayrı bir güzelliği vardır. Samsun’a 86 km. 1 saat 15 dk mesafede bulunan Ladik gölü Karadeniz dağları arasında cennet bir köşe. 

ladik gölü samsun

Sit alanı olduğu için çevre yapılaşmasına izin verilmeyerek koruma altına alınmış olan Ladik gölünün dağ ve orman manzaraları insana huzur veren bir yer olmuş. Çevresindeki sosyal tesisleri ile piknik yapıp kamp kurabilirsiniz. Turna balığı, tahta balığı, sazan, kızılkanat ve tatlı su levreği gibi balıkları barındıran göl de balıkçılıkta yapılmakta Yelken ve sörf gibi su sporlarının da yapıldığı Ladik Gölü‘nü mutlaka görün. 

13 – Kabaceviz Şelaleleri

Samsun’un tabiat güzelliklerinde biri olan Kabaceviz Şelaleleri, şehre yaklaşık 44 km. 1 saat uzaklıkta. Tekkeköy ilçesine ise sadece 22 kilometre mesafede. Şehre yakınlığı, doğa güzelliğiyle birleşince turizm açısından da oldukça ziyaret edilen bir yer haline getirmiş.

kabaceviz-selale1-samsun gezilecek yerler

alıntı fotoğraf

Doğa severlerini buraya çeken aktiviteler de dağcılık, trekking, foto gezileri yapabiliyorsunuz. Ayrıca piknik ve kamp kurmak isteyenler için de oldukça güzel yerler var.

Tam konumu için tıklayınız. 

14 – Havza Hamam ayağı Kaplıcası

Samsun’un kaplıcalarıyla da ünlüdür. En başta da her türlü alt yapının da hazır olduğu Hamamayağı Kaplıcasıdır.

hamamayağı-kaplıcaları

Kaplıcaların bulunduğu bölgede tesislerin bulunması ve piknik yapabilme imkanı olması, yaz aylarında kalabalıklığa sebep olabiliyor. Sadece yöre halkı değil, şehre gelen ziyaretçilerin de Hamamayağı Kaplıcası’na yoğun ilgi gösteriyor.

Kaplıca, Havza beldesine 13 kilometre kadar uzaklıkta. Kaplıca suları mineraller bakımından oldukça zengin. Mineralli kaplıca suyunun romatizmaya, sinir hastalıklarına iyi geldiği biliniyor.

Ayrıntılı Havza gezilecek yerler ve termal oteller ile ilgili yazımı da okuyabilirsiniz.

15 – Ladik Akdağ Kayak Merkezi

Ladik Akdağ Kayak Merkezi’nin zemini, eşine rastlanmayan bir yüzeye sahiptir. Bu durum gerek kayakçının çok daha rahat ve risksiz kaymasını gerekse karın yüzeyde çok daha fazla kalmasını sağlar.

ladik-kayak-merkezi samsun gezilecek yerler

Ladik Akdağ Kayak merkezinde 6 adet pist alanı bulunmakla birlikte pist uzunluğu 1600-3500 m. arasında değişmekte olup, telesiyej uzunluğu ise 1365 metre. Gelenler biraz pahalı ve düzensiz olmasından şikayetçiler. Umarım zaman içinde bir düzene girer. 

Samsun’da nerede kalınır ?, otel ve konaklama haritası 

Samsun gezinizde otel ve pansiyon konaklama ücretlerini görebileceğiniz bu harita ile istediğiniz oteli seçerek, fiyat, konum, iletişim ve yorumlarını görebilirsiniz. Samsun’da nerede kalınır diye baktığımızda karşımıza 150 ile 450 tl arasında değişen fiyatları ile her bütçeye uygun otel ve konaklama seçenekleri çıkıyor.

2022 yılı Güncel ve online SAMSUN Otel ve pansiyonları için haritayı tıklayınız. 

samsun otelleri haritası

Samsun’da nerede, ne yenir ?  Restoran ve Lokanta haritası 2022

Samsun restoranlar ve lokantaları haritası ile istediğiniz yeri seçerek, fiyat, konum, iletişim ve yorumlarını görebilirsiniz. Samsun’da nerede ne yenir ? diye baktığımızda bölgenin tüm yöresel lezzetlerini de bulabileceğiniz lokanta ve restoranlarında değişen fiyatları ile her bütçeye uygun yemek seçenekleri bulunuyor.

2022 yılı Güncel ve online Samsun restoran ve lokantaları için haritayı tıklayınız. 

samsun restoranları haritası

Samsun Müzeler

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Bandırma Vapuru ve Gazi Müzesi mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden. Yanınızda muhakkak Müze Kart olsun. Samsun ve çevresi kültürel tarihi gezmek için kart şart.

Kısaca Samsun Tarihi Yapıları

Samsun’un tarihi yapıları arasında en ilgi çeken yapılar camiler. Samsun Büyük Camii, Gökgöl Camii, Sivrikese Camii,Göğceli Camii, Taşkale Camii turistlerin en çok ziyaret ettiği camilerden. Ayrıca tarihi Fazıl Ahmet Paşa Medresesi ve Mater Dolorosa Katolik Kilisesi’ni görülecekler listenize ekleyebilirsiniz.Samsun Ören yerleri

Arkeolojik gezilere ilgisi olan bir seyahat severseniz Samsun’un ören yerlerini görmenizi isterim. Amisos Tepesi, Lerdüge Tümülüsleri, İkiztepe Höyüğü ve Dündartepe Höyüğü Samsun’da gezilecek ören yerleri arasında.

Samsun’un Diğer Doğal Güzellikleri

Samsun, tipik bir Karadeniz kenti ve burada da birçok doğal güzellik bulunuyor. eşi benzeri olmayan bu doğal güzelliklerden Ladik Gölü, Akalan Şelaleleri, Kabaceviz Şelaleleri, Tekkeköy Mağaraları, Kızılırmak Deltası Bafra Kuş Cenneti görülmeye değer olan yerlerden.

Yaz aylarında Samsun’da bulunacaksanız denizin keyfini çıkarmak için Geyikkoşan Sahili’ni, stres ve yorgunluğunuzu atmak, şifa bulacağınız bir tatil yapmak için Hamamayağı Kaplıcası ve Ladik Kaplıcası’nı,gidebilirsiniz

Kış aylarında Samsun’u ziyaret edecekseniz ve kış sporlarına ilginiz varsa Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi’ni, muhteşem bir gün batımı izleyip, deniz kıyısında keyifli bir yemek yemek için Yakakent ve Alaçam‘ı görebilirsiniz.

Dediğim gibi Samsun gezilecek yerler o kadar çok ki! ben bir kısmını gezebildim. Gezemedikleri mi ise küçük bir araştırma ile anlatmaya çalıştım. Görünen o ki Samsun’u gezmek için en az 1 hafta lazım. 

Samsun Nerede?  Nasıl gidilir ?

Orta Karadeniz’in en modern kentlerinden biri olan Samsun’a Türkiye’nin tüm şehirlerinden otobüs bulunuyor. Samsun Hava yolu ile de İstanbul, Ankara, Antalya,  Bursa gibi büyük illerden direk uçuşlar yapılıyor. Eğer kendi aracınız ile gitmek isterseniz çevre ve bazı büyük şehirlere olan uzaklıkları yazmak istedim sizlere. 

 • Sinop Samsun arası kaç km ? 158 km. 2 saat 15 dk
 • Ordu Samsun arası kaç km ? 148 km. 2 saat
 • Trabzon Samsun arası kaç km ? 324 km. 4 saat 15 dk.
 • Ankara Samsun arası kaç km ? 402 km. 4 saat 45 dk.
 • İstanbul Samsun arası kaç km ?  744 km. 9 saat
 • İzmir Samsun arası kaç km ? 1097 km. 12 saat
 • Antalya Samsun arası kaç km ? 890 km. 11 saat

Samsun’da birçok yeri dolaştım. Ancak Samsun gezilecek yerler o kadar çok ki, nereler gezilir, ne yapılır, otelleri ve restoranları ile  Tarihi, doğası ve kültürü ile Samsun gezi notlarımı paylaştım sizlere.

Yayınlarımı, gezi ve doğa sporlarını güncel takip etmek için ;


instagram : @turluyorumnet

Facebook : turluyorum.net

Youtube  : turluyorum net

1 1 0 0 0 0
Adana escort Çukurova escort Seyhan escort Ankara escort Mamak escort Etimesgut escort Polatlı escort Pursaklar escort Haymana escort Çankaya escort Keçiören escort Sincan escort Antalya escort Kumluca escort Konyaaltı escort Manavgat escort Muratpaşa escort Kaş escort Alanya escort Kemer escort Bursa escort Eskişehir escort Gaziantep escort Şahinbey escort Nizip escort Şehitkamil escort İstanbul escort Merter escort Nişantaşı escort Şerifali escort Maltepe escort Sancaktepe escort Eyüpsultan escort Şişli escort Kayaşehir escort Büyükçekmece escort Beşiktaş escort Mecidiyeköy escort Zeytinburnu escort Sarıyer escort Bayrampaşa escort Fulya escort Beyoğlu escort Başakşehir escort Tuzla escort Beylikdüzü escort Pendik escort Bağcılar escort Ümraniye escort Üsküdar escort Esenyurt escort Küçükçekmece escort Esenler escort Güngören escort Kurtköy escort Bahçelievler escort Sultanbeyli escort Ataşehir escort Kağıthane escort Fatih escort Çekmeköy escort Çatalca escort Bakırköy escort Kadıköy escort Avcılar escort Beykoz escort Kartal escort İzmir escort Balçova escort Konak escort Bayraklı escort Buca escort Çiğli escort Gaziemir escort Bergama escort Karşıyaka escort Urla escort Bornova escort Çeşme escort Kayseri escort Kocaeli escort Gebze escort İzmit escort Malatya escort Manisa escort Mersin escort Yenişehir escort Mezitli escort Erdemli escort Silifke escort Akdeniz escort Anamur escort Muğla escort Bodrum escort Milas escort Dalaman escort Marmaris escort Fethiye escort Datça escort Samsun escort Atakum escort İlkadım escort Adıyaman escort Afyonkarahisar escort Ağrı escort Aksaray escort Amasya escort Ardahan escort Artvin escort Aydın escort Balıkesir escort Bartın escort Batman escort Bayburt escort Bilecik escort Bingöl escort Bitlis escort Bolu escort Burdur escort Çanakkale escort Çankırı escort Çorum escort Denizli escort Diyarbakır escort Düzce escort Edirne escort Elazığ escort Erzincan escort Erzurum escort Giresun escort Gümüşhane escort Hakkari escort Hatay escort Iğdır escort Isparta escort Kahramanmaraş escort Karabük escort Karaman escort Kars escort Kastamonu escort Kırıkkale escort Kırklareli escort Kırşehir escort Kilis escort Konya escort Kütahya escort Mardin escort Muş escort Nevşehir escort Niğde escort Ordu escort Osmaniye escort Rize escort Sakarya escort Siirt escort Sinop escort Sivas escort Şanlıurfa escort Şırnak escort Tekirdağ escort Tokat escort Trabzon escort Tunceli escort Uşak escort Van escort Yalova escort Yozgat escort Zonguldak escort
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

 • Bafra gezilecek yerler ve batık minare | turluyorum.net4 sene önce
 • […] Samsun Gezilecek Yerler Hakkındaki yazımı da […]

Sıradaki içerik:

Bafra gezilecek yerler ve batık minare

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478