Safranbolu Cam teras, nerede ve 2022 ücreti ve videosu

safranbolu cam teras

 

Safranbolu Cam teras, nerede ve 2022 fiyatları

Safranbolu, Tokatlı kanyonu üzerine kurulan cam teras ve zipline ile ilgi görüyor. Cam teras kaç metre, nerede, nasıl gidilir ve 2022 giriş ücreti.

Safranbolu Cam teras nasıl bir yer?

Yemyeşil doğanın içine dantel gibi işlenmiş tarihi evleri ile UNESKO Dünya mirası listesindeki Safranbolu gezinize birazda heyecan katacak olan Cam teras’dayız şimdi. Karabük’ün Safranbolu beldesinde Tokatlı kanyonu üzerine kurulan Cam teras ile 80 metre yükseklikten kartal misali istanbul escort seyredeceksiniz bu doğa harikası yeri. Yemyeşil doğası ile bu derin vadiyi ayaklarınız altına alacaksınız. Heyecan dolu bu deneyim için belgeye gelen birçok yerli yabancı turist akın ediyor diyebiliriz.

 

safranbolu cam terasa nasıl gidilir

Televizyonlarda yabancı ülkelerde gördüğümüz bu cam teras seyir platformları artık Türkiye’nin birçok yerinde de var. En güzellerinden biri olan Cam teras’a kristal teras da deniyor. 80 metre yüksekliğindeki bu sarp kayalıkların üzerine kurulan cam terasın inşaatı sadece 1 ay sürmüş.

Safranbolu cam teras nerede

Cam teras özellikleri nelerdir?

75 ton ağırlığı taşıyabilecek güçte yapılmış cam terasa en fazla 30 kişilik gruplar halinde çıkabiliyorsunuz.  400 kişiyi taşıyabilecek güçte olan terasta ziyaretçilerin rahat hareket edebilmesini sağlamak için sınırlı sayıda tutmuşlar.  11 metre genişliği ile 100 m2 civarı bir cam alanına sahip Safranbolu Cam terasın zemini 3 cm kalınlığındaki 3 camın birleştirilmesiyle oluşturulmuş.  Safranbolu’nun doğa harikası bu bölgeyi seyretmenin tek yolu bu.

safranbolu cam teras özellikleriSafranbolu Kristal Cam Teras Giriş Fiyatları 2022

Safranbolu Tokatlı ve İncekaya Kanyonu‘nun güzelliklerini bu kristal cam teras’dan izlemenin fiyatı 10 Tl. Herhangi bir süre sınırı yok.  Ancak girişte otopark için ise 10 tl daha ödemeniz gerekiyor. Ücretli otopark alanının arka tarafında ücretsiz olarak da park edebileceğiniz bir yer daha var. Kimse bilmediği ve ücretsiz otopark diye tabela olmadığı için direk ücretli olana giriyorsunuz.

Safranbolu cam teras giriş ücreti 2020

Kristal Cam Teras Zipline ile kanyonun üzerinden geçiş fiyatları  2022

Turistik bir çok doğa bölgesinde bu ziplineları görmek mümkün. İşte bunların en büyüğü diyebiliriz. 80 m. yükseklikteki kanyonun üzerinde uçarcasına bir macera. Cam teras beni kesmez diyenlere güzel bir alternatif olmuş. 

Zipline Kullanım Saatleri :

 • Sabah Açılış: Saat 10.00
 • Akşam Kapanış Saat 20.00

Kristal Cam Teras Zipline Kullanım fiyatları 2022 yılı için

 • Zipline Öğrenci fiyatı : 20 tl.
 • Yetişkin (tam) fiyatı : 30 tl. 

Safranbolu Cam teras Zipline haftanın her günü açık.

 

safranbolu tokatlı kanyonu zıpline

Safranbolu Kristal Cam Teras Ne zaman gidilir ?

Yazın yemyeşil doğasına doyum olmayan Safranbolu Kristal Cam teras için aslında 4 mevsim gelinebilir. Kışın kar altında ayrı bir güzelliği olduğu söyleniyor.

Cam teras tokatlı kanyonu

Safranbolu Tokatlı Kanyonu yürüyüş parkurları

Bu doğa harikası yeri sadece cam terastan seyretmek yetmez diyenler sol taraftaki merdivenlerden kanyona inip dere kenarından ağaçların altında uzun yürüyüşler yapabilir. Size tavsiyem öncelikle karnınızın tok olması ve yanınızda muhakkak su götürmelisiniz.  Kanyon içerisinde 2 km kadar dere kenarından yürüyüş için 7 tl giriş ücreti var.  Ayrıca kanyonda bir de at çiftliği bulunuyor. İsteyenler anyon içerisindeki at turlarının ücreti 40 tl. 

incekaya ve tokatlı kanyonu cam teras

Safranbolu Kristal Cam Teras restoran ve alışveriş imkanları nelerdir ?

Kristal cam teras alanına girdiğinizde hemen hediyelik eşya ve yöresel kıyafetlerin satıldığı küçük dükkanları göreceksiniz.  Hemen Cam terasın ardında ise yine kanyonu gören konumuyla büyük birde restoran bulunuyor. Çay kahve veya yemeğinizi yiyerekte bu güzelliği yaşaya bilirsiniz.

safranbolu cam teras ne yenir

Tokatlı veya İncekaya Kanyonu için yapay şelale çalışmaları :

Safranbolu belediyesi Cam terası ile ünlenen bu kanyonlara yapay bir şelale çalışması başlamış. Cam terastan da seyredilebilecek olan şelaleyi merakla bekliyoruz.

Safranbolu  TERS Ev :

Kristal cam terasa giderken her şeyin tamamiyle ters yapıldığı bu ev ile karşılaşıyorsunuz. İçerisine belli bir ücret karşılığı girilen bu ters evin odaları ve içerisindeki eşyaları da ters. Yani siz tavanda yürüyorsunuz ve tüm eşyalar üzerinizde kalıyor. Ben gittiğim zamanda ziyarete kapalı olduğu için giremedim. Büyükler kadar çocuklarında ilgisine çeken bu Ters Ev’e uğraya bilirsiniz.

 • Giriş ücreti geçen sene 10 tl.
 • Sabah 9:00 – Akşam 18:00 saatleri arasında gezebilirsiniz.

Safranbolu ters ev nerede

Cam teras’a nasıl gidilir?

Karabük, Safranbolu’nun İncekaya mevkiinde ki bu Cam teras, Safranbolu ya sadece 8 km kadar uzaklıkta. Ve 15 dakikanızı olacak olan bu yolculuğun son 3 km si asfalt köy yolları şeklinde. Yollarda sürekli tabelalarını göreceksiniz.

 • İstanbul’a 410 km ve 4 saat uzaklıkta
 • Ankara’ya 230 km ve 2,5 saat uzaklıkta

safranbolu cam terasa nasıl gidilir

Safranbolu Cam Teras Nerede ?

Batı Karadeniz bölgesi Karabük ilinin Safranbolu beldesinin İncekaya mevkinde bulunan Safranbolu Krristal cam terasın haritası. 

Adres: İncekaya Cd.  Tokatlı/Safranbolu/Karabük

Telefonu ise : 0370 725 19 00

 

Tarihi evleri ile ününe ün katan Safranbolu gezinize bu doğal güzelliği de katmak istedik.  Safranbolu Cam teras nerede, nasıl gidilir ve 2020 fiyatları hakkında gezi notlarımı paylaştım sizlerle. 

iyi tatiller.. 

Yayınlarımı, gezi ve doğa sporlarını güncel takip etmek için ;


instagram : @turluyorumnet

Facebook : turluyorum.net

Youtube  : turluyorum net

Kaynak : https://youtu.be/gjc7NukuFVk
1 1 0 1 0 0
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

 • Safranbolu gezilecek yerler ve gezi notları 2020 | turluyorum.net4 yıl önce
 • […] Safranbolu kristal cam teras ile ilgili ayrıntılı video ve yayınım için tıklayınız.  […]

Sıradaki içerik:

Kocaeli Seka Kamp Alanı Sapanca Gölü kampı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478