Kerpe’nin yeni yüzü Gaia Beach Hotel

Kerpe’nin yeni yüzü GAİA BEACH Hotel

Bu güzel tatil beldesini gezdikten sonra Kocaeli’nin turizme açılan kapısı olarak tanımlamıştım Kerpe’yi.

Kerpe’nin tertemiz denizi ve kumsalı, Pembe kayalıkları ile doğal güzelliğini kanıtlamış. Bu güzellikleri görmek isteyen Kerpe misafirlerine lüx konaklama imkanı sağlayan Gaia Beach Hotel’den bahsedeyim iyisiyle, kötüsüyle.

Kerpenin yeni yüzü

Kandıra sahillerinin en güzel plaj ve kayalıklarına sahip olan Kerpe’de genelde küçük otel, pansiyon ve apartlar ile turizme konaklama sağlanıyor.  Ancak 4 yıldızlı SPA Gaia Beach Hotel’in yarattığı yeni lüks konsept ile Ege Akdeniz sahillerinin tüm lüks ve konforunu Kerpe’ye taşımış durumda.

gaia beach hotel kerpe

Bir günlük misafirliğimden kalanlar…

Öncelikle şunu net bir şekilde söyleyebilirim.  “Bu otel Kerpe’ye çok”. Eşsiz doğasıyla Kerpe küçük bir tatil beldesi iken 4 yıldızlı 400 yataklı bu otelde denize sıfır özel plajlı, özel iskelesi, kapalı yüzme havuzlu. Otel doktoru, Güzellik merkezi ve marketi bulunuyor. 

kerpe gaia beach hotel

Lüks bir tatil oteli olmanın yanında konferans, kongre, ve toplantılar gibi çeşitli organizasyonlar için salonları bulunuyor. Zaman zaman ünlü sanatçılarında konser verebildiği bu büyük otelde gece açık hava eğlenceleri de düzenlenebiliyor. Dedim ya böyle bir otel küçük ve şirin tatil beldesi Kerpe’ye çok bile.gaia bech hotel gece kerpe

Odaları oldukça büyük ferah ve donanımlı diyebilirim. Kurumsal kimliğe sahip Kerpe GAİA BAECH Hotel’de her misafirin en çok dikkat ettiği konu ise temizlik ve hijyen. Tek kelime ile pırıl pırıl diyebilirim. 4 yıldızlı otel olmanın tüm kriterlerini sağlamış durumda. Hele birde deniz manzaralı odanız varsa, Karadeniz’in tüm güzellikleri odanızda diyebilirim.

kerpe geach hote gaia

Otelin teknik özelliklerinden çokta bahsetmek istemiyorum aslında. 

Bu otele gelmeden önce Kerpe’yi gezmek istedim. Mavi bayraklı plajı ve meşhur pembe kayalıklarını dolaşmıştım. Öyle bir konumu var ki! Otelin her yerden tüm ihtişamıyla görünüyordu.

Dedim ya bu otel Kerpe’ye çok..

Kerpe’nin hemen girişinde küçük bir yol ayrımı ile ulaştığımız otele girerken bile yemyeşil dev ağaçların atından geçerek ulaşıyorsunuz. Özel nizamiye kapısında rezervasyonunuz onaylanınca içeri resepsiyona girebiliyorsunuz. Otelin kurumsal kimliğine uygun eğitimli ve güler yüzlü personelin ilgisi  otelden ayrılana kadar sürüyor.  Burada küçük bir ayrıntı dikkatimi çekti.  Otel Sahibi Tekin Akman bey’i  personel çok seviyor olması. Aralarındaki çok samimi diyalog ve şakalaşmaları görünce şaşırmıştım. 

Huzur ve sessizlik

Bir gezgin olarak Ege-Akdeniz’de birçok otelde kaldım. Buranın farkı ise bu lüks ve konforu Kerpe’nin verdiği sakinlik ve huzur ile yaşıyor olmanız. Şimdi ne demek bu diyeceksiniz. Küçük bir beldenin tüm sakinliği, sessizliğini böyle büyük bir otelde yaşıyor olmanız. 

kerpe pembe kayalıklar

Yani, yemeklerde sıra beklemek yok, Plajda veya havuzda havlu ile yer kapma yok, geniş otel imkanlarını az kişi ile paylaşabiliyorsunuz kısaca. Otele ulaşırken trafik yok. Ana yoldan uzakta olması ile sadece dalga sesi ve tertemiz havasının verdiği doğallığı yaşıyorsunuz.

Dedim ya bu otel Kerpe’ye çok…

Yenilikçi anlayışı ile Kerpe gibi küçük bir tatil beldesine ünlü sanatçılar ile konserler düzenlenmesi ise ayrı bir değer bence. Yani anlayacağınız bu otel Kerpe’yi bir üst lige çıkarmış durumda.

Uzman şefleriyle tüm dünya mutfaklarının meşhur yemeklerini bu otelde bulabilirsiniz.  Açık büfe konsepti ile her damak tadına uygun lezzetleri tadabilirsiniz.Şimdi diyeceksiniz! Hiç mi kötü tarafı yok.

Var tabiî ki! …

Öncelikle böyle büyük ve konforlu bir otelin yarım pansiyon çalışıyor olması.

Fiyatları bölgeye göre biraz yüksek.

Akşamları yemekte canlı müzik olabilir.

Akşam yemeklerinde afiş olarak yemek listesi isimleri ve içeriği yazılabilir.

Yemeklerde deniz ürünleri daha fazla olabilirdi.

 

 

 

 

 

 

 

0 Yorum

Yorum Yap

SPONSOR FİRMALAR
Takip Edin

Kategoriler