Kaputaş Plajı Antalya

Ege ve Akdeniz turlarımın uğramadan olmazsa olmazı Kaputaş Plajı Antalya . Nerede, Nasıl bir yer? hadi serinleyelim.

Burası öyle bir yer ki. Akdeniz’e ulaşmış dev bir kanyonun arasında sıkışıp kalmış cennet bir köşe. Anlatması zor aslında. Kıt edebiyatım ile şunları söyleyebilirim.

Antalya’nın Kaş ve Kalkan ilçeleri arasındaki dağ yolundan geçerken önce denizin rengine vurulursunuz. Sonra dağla deniz arasına sıkışmış mini mini bir kumsala uzanmış, huzur içinde dalgaları seyreden insanları fark edersiniz. Burası Kaputaş plajı, Burası ‘turkuaz’ ne demekmiş, anlayacağınız yer.

kaputaj-plajı-antalya-kaşKanyonun denize ulaştığı yer Kaputaş Plajı Antalya;

Kaputaş Plajı, şunu bilin ki resimlerde gördüklerinizden çok daha fazlasını veriyor size. Deniz o kadar mavi ki, burada masmavi’ kelimesi az bile. Tam 187 basamaktan oluşan merdivenlerle aşağıya inilebilen plajda, kanyondan gelip, yerin altına inerek akan serin su, kumlar arasından geçerek denize ulaşıyor. Bu sebeple serin ve berrak olan deniziyle Kaputaş Plajı Antalya’da adeta gizli bir cennet.

kaputaj-plajı-kaş yolu

Bu köprü yapımındaki bir kazada 4 işçi hayatını kaybetmiş;

Kaş ile Kalkan arasındaki bu ufacık plaja virajlı yollardan gidiliyor. Tam da buradaki kanyonu aşabilmek için yapılan köprüde dört işçi hayatını kaybetmiş. Anısına isimlerinin de yazıldığı bir tabela ile unutulmaması sağlanmış. (Allah rahmet eylesin)

kaputaj-köprüsü-kazası

Kaputaş Plajı Antalya nasıl bir yer?

Yalnız giderken de atıştırmalık bir iki şey almayı unutmayın; doğayla baş başa kalacağınız plajda mini bir cafe ile tuvalet ve duşlarda mevcut.  Kiralık olarak ise şezlong ve şemsiyelerde bulunuyor. Kendi aracınızla giderseniz eğer yol kenarında çokta fazla olmayan park yerleri yapılmış. Trafik yazın yoğun dönemlerinde tıkanacak kadar ilgi görüyor.  Bölge insanından çok yoldan geçenlerin ve özellikle son dönemlerde tur otobüslerinin de durduğu bu güzelliğe insan kayıtsız kalamıyor.

kaputaj-plajı-köprüsü

Kaputaş Plajı KöprüsüKaputaj plajı Antalya nerede, nasıl gidilir?

Kaş-Kalkan yolu üzerindedir. Kaş’ 20 km. Kalkana 8 km. uzaklıktadır. Benim gibi kendi aracıyla gitmek isteyenler yol kenarında arabalarını park edebilirler. Ayrıca minibüslerle de ulaşım sağlanıyor. Kaş’tan Kalkan’a veya Kalkan’dan Kaş’a giden minibüslere binerek Plajda inebilir aynı yöntemle is döne bilirsiniz.

kaputaş-plajı-turluyorum

Buraya kaç defa geldim bilmiyorum.

Kaputaş Plajı Antalya’da gezilecek ilginç ve güzel yerlerden bir tanesi. Denizi harika. Tek sıkıntısı bitmek bilmeyen merdivenleri ile yazın araba park sıkıntısı oluyor. 

kaputaş-plajı nerede

kaputaş-plajı kaş antalya

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yap

TANITIM

Kategoriler