Fethiye Yamaç Paraşütü fiyatları 2020

fethiye yamaç paraşütü ölü deniz, babadağ

Fethiye Yamaç Paraşütü fiyatları 2020

Türkiye’de yamaç paraşütü nerede, nasıl yapılır, fiyatları, nasıl bir heyecandır, fotoğraf ve videolarla bu yazımda bulabilirsiniz.

Adrenalin Doğa Sporları içerisinde en havalı olanıdır Yamaç Paraşütü. Türkiye’de ise en güzel Fethiye Babadağ’dan Ölü Deniz’e yapılır. 

Fethiye yamaç paraşütü için Babadağ’dan özgürlüğe uçalım.

Fethiye’nin her yeri ayrı bir güzel, Güzelliklerinin yanı sıra yapılacak bir çokta aktivite var.  Bunlardan en güzeli ise Fethiye yamaç paraşütü.  Çünkü Dünyanın birçok yerinden bile yamaç paraşütü için Fethiye’ye turlar düzenleniyor. Türkiye’de en yüksek’ten atlana bilecek yerlerin başında geliyor. 1956 m. yüksekliğindeki  Babadağ’dan  Hava koşullarına göre iki ayrı atlama parkuru daha var.

 

fethiye yamaç paraşütü babadağ atlayış pisti

Fethiye Yamaç Paraşütü Babadağ atlayış pistiFethiye Yamaç Paraşütü Tandem Hakkında bilgi;

Türkiye’de yapılacak en güzel adrenalin aktivitelerinin başında, çift kişilik (tandem) yamaç paraşütü ile uçmak gelir. Dünyanın en iyi 10 kumsalından biri olarak gösterilen Fethiye Yamaç Paraşütü ile Ölüdeniz üzerinde uçmak, benim gibi yamaç paraşütü sevenlerin doyamayacağı bir tutku halini alır.  Turistik amaçlı uzman ve tecrübeli pilotların eşliğinde zirveden kuş gibi uçarak 25 ile 40 dk boyunca Ölüdeniz”in eşsiz manzarasını  seyrederek  heyecan dolu bir yolculuk bu.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2019 – 2020 ;

Fethiye yamaç paraşütü fiyatları ise Türkiye’nin birçok yerine göre turistik sebeplerden dolayı  farklılık  gösteriyor. Fethiye Babadağ’da bu yıl (2019) sezonun yoğun geçmesinden dolayı 500 tl civarı fiyat veriyorlar. Bu işi yapan bir çok firma var, ben (Focus)’u tercih etmiştim. Ayrıca video çekimi için ise pazarlıkla 200 tl gibi bir fiyatla anlaşabilirsiniz. Pazarlık etmeyi unutmayın.  2020 yılı için ise yine aynı fiyatlar üzerinden sezona başlanacak ancak, sezonun yoğunluğuna göre fiyatlar az da olsa değişebilir. 

 paraşütü babadağ 4

fethiye yamaç paraşütü babadağ

Neyse..

Babadağ 1957 mt. Atlayış parkuru..

Şimdi size bu heyecanı anlatayım..

Fethiye’ye yıllar içinde kaç defe gittim hatırlamıyorum. Türkiye’nin bir çok yerini gezdim ikinci evim diyebileceğim yerlerden biri. Şu an inanın çıkayım yolu 8 saat sonra arabamı park edeceğim yer belli. Alışveriş yapacağım market, akşam yemeklerimi yiyeceğim ve çok güzel ev mantısı yapan butik lokantam belli. Ege bölgesi doğa ve yemek konusunda her zaman cömerttir. Her gidişimde ise gökyüzünde süzülen yamaç paraşütlerine bakar nasıl bir duygu olabileceğini tahmin etmeye çalışırdım. Ve Bundan 3 sene önceki Fethiye’ye gidişimde ki tek neden buydu. Fethiye ölü denizde bu işi profesyonelce yaban bir çok firma var. Ben FOCUS’u  tercih ettim. Ve bürolarına giderek randevu istedim.  Yazın öyle kolay değil vereyim parayı atlayayım hemen.  Yerli yabancı turistler çok yoğun ilgi gösteriyorlar. Birde ben ya gün batımı veya sabah olsun istedim.  En yakın iki gün sonrası sabahı saat 8’e randevu alabildim.  3 sene önce 200’tl vermiştim. Birazdan seyredeceğiniz video ve fotolar hariç.  Gün geldi çattı. Ama birde Babadağ’a çıkmak var. Firma’nın araçlarına binip yaklaşık 40 dk. Dağ yollarındaki yolculuğumuza yeni başlamıştık. 15 kişilik araç tıka basa dolu hatta ayakta bile yolcu vardı sabahın 7’sin de.

fethiye yamaç paraşütü tandemFethiye Yamaç Paraşütü Babadağ atlayış parkuru;

Fethiye yamaç paraşütü icin atlayış yapacağımıza yere geldik.  Parke taş döşenmiş yerden hafif rampa atlayış parkurunun ucundan aşağıya bakmak bile ürkütücüydü. Sabahın erken saati olunca hafif sis vardı ve aşağısı zor gözükmesine rağmen 1956 metrede olduğunu bilmek heyecana ayrı bir korku kattı.  Benim pilotum uzun yıllar burada çalışmış Alman bir pilot. Türkçeyi iyi biliyor ve bana basit kurallardan bahsediyordu. Onu dinlerken başka biri ise atlayış tulumlarını giydiriyordu. Sanki  sırat köprüsü hazırlığı gibi geldi.  ( Eşhedüenneee…….)

Çinli turist ile ilginç diyaloğum

Ama bugüne kadar yaptığım hiçbir adrenalin sporunda geri adım atmadım.  Önümde benden önce gelmiş, hazırlanmış olanlar kendini o boşluğa atıp hafif sisin içinde kayboluyorlardı. Hazırlıklarım tam bittiğinde yanımdaki alanda Çinli kardeşim bana Türkçe seslenip “dostum” dedi. Ve kendilerine has selamlama şekli ile ellerini birleştirip eğildi. Çok hoşuma gitti bu davranışı onların selamlama şekliyle cevap verdim.

yamaç paraşütüö lüdeniz

Yamaç paraşütü Babadağ Fethiye

En son kaskı da kafamıza geçirip,  Pilotum paraşütü hava ile doldurdu ve rampa aşağı parke taşlarda koşmaya başladık. Yol bitince yani atlayınca paraşüt hemen bizi kaldırdı. Ben aşağı doğru baya bir süzüleceğimizi  düşünmüştüm.  Ve Ölüdeniz lagünü uzaktan minnacık görüverdik. Özgürce göklerdeyken beni rahatsız eden bir şey vardı. Kask görüşümü ve hareketimi engelliyordu ve çıkarmak istediğimi söyledim. Yasak olduğunu söyledi. Yasak sa bana yasak dedim ve çıkardım. Ellerimi de iki yana açınca işte buuuu..  Bu kısmını anlatamıyorum. Yazamıyorum.  Yaşamanız lazım diyebilirim sadece..  15 dakika kadar Babadağ’ın eteklerinden Ölüdeniz Lagün’ün üzerine geldik.

Daha önce videolarda izlediğim çeşitli atraksyon hareketler yapıyorlardı yamaç paraşütü ile..

Pilotuma dedim ki .

-Birkaç hareket yapsak. 

-Emin misin? dedi.. 

-Evet dedim. hatta ne biliyorsan yap dedim. 

Adrenalin dolu dakikalar

Çekim yaptığı kamerayı bana verdi.  Sanki 10 defa Fethiye’de yamaç paraşütü ile atlamışım da heyecan arıyorum. Babadağ’dan ilk atlayışımda istediğime daha başlamadan pişman olmuştum hani.. Önce sağa  yatırdı. sonra sola, sonra kendi etrafımızda hem dönüyor hem düşüyorduk. Yeryüzüne paralel halde dönerek hızla yere yaklaşıyorduk. Kamera bizle sabit olduğu için düşme kamerada belli olmuyor ama aynı daldan yere döne döne düşen yaprak gibiydik.  Yüzümün rüzgardan aldığı şekli kamerada gördüm bende.

yamaç paraşütü nasıl bir duygu


Rüzgarın sesi ise heyecana ayrı birde korku katıyordu. 40 dk’lık inişimiz 20 dk’ya düşmüştü. Ne kadar hareket yaparsanız o kadar çabuk yere iniyorsunuz. Ama hiçte pişman değilim. Yaşadığım en büyük heyecanlardan biriydi.  Bu arada da içim dışıma çıkmıştı hani. Yer neresi gök neresi olduğunu inince anladık. Yere yaklaştığımızda Kaskı tekrar taktık aşağıda onlarında denetmenleri vardı. Yere nasıl ineceğiz derken gökten yere inen ördek gibi  bir kaç adımda konduk yere.

Müthiş duyguların ortaya karışık halini yaşamıştım. Korku, Heyecan, Endişe, Merak darısı başınıza diyorum.  Baş dönmesinden bir yarım saat kendime gelemedim..  Ama  Tek kelime ile  Müthiş……

Fethiye Yamaç Paraşütüne yoğun ilgi;

Kısa bir pragrafla  bir şey daha eklemek istiyorum. Bu yamaç paraşütü ile ilgili iyi kötü bir çok eleştiri de aldım.  Akıl işi değil bu, Manyak mısın? (bunu iltifat olarak alıyorum)  gibi…  Dünyanın her yerinde spor olarak görülen,  Yabancı ülkelerden yamaç paraşütü için Türkiye’ye gelenler dahil,  birde üzere para verip 2 günde sıra bekleyerek yapabiliyorsun.  Her sporda veya günlük hayatta oluşabilen kaza riskleri her zaman vardır tabi..  Kim ne derse desin. Yamaç paraşütü de benim için hayatın doğal akışından başka bir şey  değildir.Türkiye’de ve Fethiye Yamaç Paraşütü yapılan yerler ve fiyatları;

En güzeli Fethiye yamaç paraşütü diyebilirim ama sizlere diğer yamaç paraşütü yapılan yerleri de yazacağım.  Fiyatları yine yerine göre  150 ila 300 tl arasında değişiyor  bilginize..  Heee bu arda  bir daha eğer tekrar gidebilirsem Adıyaman Nemrut’tan atlamayı istiyorum. Kısmet  diyelim.

 1. Babadağ – Fethiye Yamaç Paraşütü
 2. Çökelez Dağı – DENİZLİ
 3. Abant – BOLU
 4. Alidağ – KAYSERİ
 5. Munzur Dağları – ERZİNCAN
 6. Asas Tepesi – KAŞ
 7. Dinamit Tepesi – PAMUKKALE
 8. İnönü C Tepesi – ESKİŞEHİR
 9. Bozdağ – İZMİR
 10. Nemrut – ADIYAMAN

Korkuyu heyecana çevirebilen herkese şiddetle tavsiyemdir Fethiye Yamaç Paraşütü.

0 0 0 0 0 0
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Hasankeyf gezilecek yerler, nerede, ve son hali 2020

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478