Fethiye 12 Adalar tekne turu gezisi fiyatları

Fethiye 12 adalar tekne turu fiyatları

Fethiye yat limanından kalkan günlük Fethiye 12 adalar tekne turu fiyatları, rotası, uğradığı koylar ve yemekleri hakkındaki gezi notlarım.

12 Adalar Tekne Turu ile eşsiz doğası, koyları ve adaları gezebilirsiniz.

Fethiye’nin kıvrım kıvrım doğasıyla, yeşilin ve mavinin birbirine girdiği her noktası ayrı bir cennet. Masmavi koyların arasına serpiştirilmiş gibi duran küçük adalar ile güzelliğine huzur katan doğanın tadına bakmak gerek. Evet onlarca küçük doğa harikası adalardan bahsediyorum. Günlük ve yemekli 12 Adalar Tekne turu ile Fethiye’nin koyları ile bu muhteşem küçük adalarında yüzme ve dolaşma imkanı bulursunuz. Buradaki tüm adalardan bahsedeceğim ama bu adaların içinde benim çok beğendiğim Yassıcalar adasını (Kaşık adası) yazacağım öncelikle.

Ayrıntılı ve videolu Ölüdeniz fethiye gezisi yayınımı da inceleyebilirsiniz

Fethiye 12 adalar turu

Fethiye 12 adalar tekne turu fiyatları 2022 :

Tam gün yemekli olarak 12 Adalar tekne turu için her sabah Fethiye merkez yat limanından kalkıp, akşam geri dönüyorlar. Oldukça zengin ve doyurucu öğle yemeği ile müzikli eğlenceli bu turlar bahar ve yaz sezonuna göre fiyatlar bu yıl 250 tl. nin üzerinde Pazarlık yapmayı unutmayın. Kişi sayınıza göre fiyatlarda indirim yaptırabilirsiniz.

Fethiye Tekne Turu 2022 – 12 Adalar Tekne Turu
  • Yetişkin 1 kişi 275 TL.
  • Çocuk (7-12 yaş ) 135 TL.
  • Çocuk (3-7 yaş ) 100 TL.

Fethiye 12 Adalar tekne turu kalkış saatleri 2022 :

Fethiye koyları, plajları ve adalarında yapacağınız bu muhteşem 12 adalar tekne turu saatleri şu şekilde.

  • Sabah 09.30 – 10. 00 gibi tura başlıyorlar
  • Akşam dönüş ise 17,30 – 18.00 gibi de Fethiye limana dönüyorlar.

fethiye-koyları-kaşık-adası

Fethiye 12 Adalar Tekne turu rotası

Toplamda birbirinden güzel 5 ayrı noktada yüzme molası veren 12 Adalar Tekne turu rotasındaki yerlerden bahsedeyim biraz. Öncelikle benim favorim olan Kaşık adasını anlatayım.

Kaşık adası (Yassıcalar)

Birçok kez geldim ama ilk geldiğimde bu irili ufaklı 5 adacıktan oluşan yassıca adaları arasında kalan kumsalı ve sakin pırıl pırıl suyu ile huzurun adresi gibiydi. Kaşığa benzer kumsalı ve ortasındaki su birikintisiyle ilginç bir görüntüye sahip bu cennet adası kendine hayran bırakıyor. Atalarımız “Bir kaşık suda boğmak” sözünü buraya bakarak söylemişlerdir herhalde.

Yassı ada kaşık adası fethiye. ege akdeniz

Alıntı Fotoğraf

Çünkü kumsalından adanın tepelerine doğru tırmandığınızda çam ağaçları arasından ada koyları ve tekneler bir tablo gibi görünüyorlar. Su sporları tekneleri ile bu güzelliğe heyecanda katabilirsiniz.

kaşık-adası-fethiye-yassı ada

Birbirlerinden incecik boğazlarla ayrılan adacıklar arasında dolaşmak, her köşede yeni bir güzellikle karşılaşmak, doyumsuz bir macera gibidir.

yassı-ada-koyları fethiye tekne turu

Bu güzelliklerin tadını çıkarmak için bir çay olsa da içsek diye içinizden geçirdiğinizde karşınıza dev gibi bir semaver çıkıveriyor. Yöre halkının yaptığı gözleme ile görsel ziyafetten, lezzet diyarına geçiyorsunuz.

yassı-ada-semaver fethiye

12 Adalar tekne turu gezisi koy ve adaları

Şövalye Adası: 

15. yüzyılda yapıldığı düşünülen kale ile Rodos Şövalyeleri’nin bölge kontrolunu saladıklarıtarihi ada. Fethiye’ye yakın bu adada küçük otel ile konaklama imkanı da bulunuyor. Yaz aylarında düzenli deniz dolmuş tekneleriyle adaya gidile biliniyor.

Fethiye şövalye adası

Kızıl Ada ;

Gün batımında, güneş ışıklarıyla kızıla bürünen ada oldukça ilginç ve güzel bir görünüme kavuşuyor. Kızıl ada ismini bu renk oluşumundan almış.  Adanın güney tarafında bir deniz feneri ile deniz ürünlerinin bulunduğu bir restoran bulunuyor. 

kızıl-ada fethiye tekne turu

Deliklitaş Adaları ;

Fethiye dalış teknelerinin uğrak yeridir. Bende burada tüplü dalış yapmıştım. (Tüplü Dalış görüntü ve video için tıklayınız).

fethiye-tüplü-dalış delikli koy

Katrancı Koyu ;

İlçenin en önemli kamping alanlarından olan Katrancı koyunun tam karşısında bulunan ada adını buradan almış. Teknelerin yanaşmasına pek uygun olmayan ada ve çevresi daha çok balık tutkunları ve benim gibi şnorkel dalışı yapanların tercih etti bir yer.

Fethiye katrancı koyu 12 adalar

Tersane Adası ;

Tarihte Roma döneminde küçük gemilerin yapım ve bakımlarının yapıldığı bir tersane kalıntıları ile Tersane Adası olarak biliniyor. 12 adalar turlarının uğrak yerlerinden olan adada günümüzde hayvancılık ve ziraat ile uğraşan birkaç aile yaşamaktadır. 

Tersane adası 12 adalar tekne turu

Domuz Adası :

Adını, tepelerinde yaşadığı sanılan yaban domuzlarından alan bu ada, son sahibi nedeniyle, Prens Adası olarak da anılmaktadır. Çevresinde denize kadar uzanan, bir kısmı sular altındaki yıkıntıların da görülebileceği, teknelerin yanaşmasına elverişli bir limanı olmayan, özel mülk konumundaki bir adadır.

domuz-adası-fethiye 12 adalar tekne turu

Göbün Koyu :

Çam ve zeytin ağaçlarıyla, kıyısındaki hamam olduğu söylenen antik kalıntısıyla, Mavi yolcularda merak uyandıran bir yer. Tepelerinde yeşilliklerin arasında ki kral mezarları da görülmesi gerekir bence.

Göbun koyu fethiye 12 adalar

Oyuktepe Fethiye ;

Fethiye‘nin batısındaki yarım ada üzerinde yemyeşil orman ve çam ağaçlarının kaynaştığı Aksazlar, Samanlık, Kuleli, gibi doğa harikası koylar bulunuyor. Kamp ve piknik alanlarıyla dolu bu bölge de uzun yürüyüşlerde yapabilirsiniz. 

oyuktepe fethiye koyu 12 adalar

Günlüklü Kargı ;

Bölgeye özgü günlük (sığla) ağaçlarıyla kaplı orman içi mesire alanları bulunur. Güzel doğasıyla kampçıların güzde yerlerindendir. Sessiz ve huzur dolu doğasıyla keyif alabileceğiniz bir yer. 

kargi_koyu fethiye turu

Gemiler Koyu ve Adası ;

Gemiler Koyunun tam karşısındaki kaplı St. Nicholas (Gemiler Adası) na bir tekne ile geçebilir ve Bizans döneminden kalma kalıntıları görebilirsiniz.

gemiler-koyu fethiye 12 adalar turu

12 adalar tekne turu gezisi Fethiye ye geldiğinizde ilk yapılacaklar arasında olmalı. Fethiye’nin eşsiz doğa güzelliklerini birde eşsiz koy ve adalarından görmelisiniz. 

Fethiye yat limanından kalkan günlük Fethiye 12 adalar tekne turu fiyatları, rotası, uğradığı koylar ve yemekleri hakkındaki gezi notlarım.

 

Yayınlarımı, gezi ve doğa sporlarını güncel takip etmek için ;


instagram : @turluyorumnet

Facebook : turluyorum.net

Youtube  : turluyorum net

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Kekova tarihi ve doğası antik kenti, koyu, tekne turları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478