Atv Motor Turları

Nerede, nasıl yapılır. Nasıl bir duygu ve heyecandır. Fiyatları, güvenlik önlemleri hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Atv motor turları Kapadokya ve Alanya Dim Çayı turlarındaki tecrübelerimi hikaye tadında bir makale ile yazmak istedim. 

Atv motor turları Kapadokya Göreme’de ki meydandan başlayıp alt taraftaki balonların kalktığı bölgeye kadar birçok firma var.

 

kapadokya-atv-motor-turu

Atv motor turları Kapadokya’da nasıl bir duygu;

İlk defa bineceğimizin heyecanı ile rastgele bir firmanın önüne geldik. Ağustos ayı başı olmasına rağmen Kapadokya bölgesi oldukça sakindi. Çok zaman kaybetmeden oğlum Furkan’ın  sabırsızlıkla beklediği atv motor turu Kapadokya için Göreme meydanına geldik.  Yaklaşık 1 saat sürecek olan atv motor turlarının saati 75 tl’den sıkı bir pazarlıkla motor başına 50 tl’ye anlaştık. İyi bir pazarlıkçı olduğum için değil, bölgede turist azlığından günü kurtarmak için fiyat düştüklerinden aslında.  Amaç atv motor turu Kapadokya ve Göreme’deki vadilere inip peri bacalarının atmosferini solumak. Çünkü vadiler çok ve geniş alanlara sahip. Ya atlarla ya da atv motorlarla gezilebiliyor ancak.  Atv turlarıyla Çavuşin köyüne kadar Kılıçlar Vadisini gezdik. İnsan kendisini vadinin içinde başka gezegende hissediyor gerçekten. Doğa olayları tarihle birleşince böyle mitolojik görüntüler çıkıyor ortaya.  1 saat nasıl geçti anlamadık bile. Atv motorlarının heyecanına ortam atmosferi eklenince etkilenmemek elde değil.

kapadokya-atv-turuAtv motor turları Kapadokya için yaş sınırlaması;

Önce, atv motorlarının kurallarından bahsettiler.  16 yaş ve üzeri  tek başına kullanabiliyor ama 15 yaşındaki Furkan’ın boy avantajı nedeniyle yaş bile sormadılar.  Kask ve bone verdiler.  Önde bir rehber eşliğinde  onu takip ederek vadilere daldık. Toz toprağın içinde de kalsak,  motor kullanma heyecanını vadilerin güzelliği bastırıyordu. Çevreye bakmaktan  kaza yapmamaya da çalışıyorduk. Manzarası bol ve daha önceden belirlenmiş mekanlarda foto molası veriliyor 10 dk. kadar.

kapadokya-atv-turu-2

 

Bu fırsattı kaçırmayarak bol bol foto çekip bu farklı gezegenin tadını çıkartmaya başladık. Furkan etraftan çok ilk defa binmenin verdiği heyecanla atv yi inceliyor, olduğu yerde ileri geri oynuyordu. Gençlik işte..  Bizim 15 yaşında bisikletimiz bile yoktu.  Zamane çocukları teknolojiye hele de böyle  heyecanlı aktivitelere bayılıyorlar.

 

 

Atv motor turları Kapadokya‘da en önde rehberimiz ardında Furkan ve ben. Bir yandan video çekmeye çalışıyor, bir yandan da atv motor kullanırken etrafı kaçırdığımda oluyordu. Önemli değil çünkü  yarında bu vadilerde  at turu yapacağız.

 

dimçayı-atv-motor-turu

Alanya Dimçayı Atv Motor Turları;

Kapadokya’dan sonra  Alanya Dimçayı’nda yaptığımız Atv turu 10 numaraydı. Kapadokya’nın  görsel şölenine tabi ki de diyecek yok ancak, Dimçayı’nda kullandığımız ATV motorlar tam profosyoneldi.  300 cc’lik Yamaha ATV’leri ile  Dimçayı çevresinde gerçek arazi şartlarında kullanma şansımız oldu. Tek motor için 150 tl ödediğimiz turda tabi öncelikle 30 dk eğitim. Kask, dizlik, dirseklik ve eğitim parkurunda kullanım testi sonucunda katılabiliyorsunuz tura.  Ayrıca kural ve kullanım sözleşmesini imzaladıktan sonra tabi ki. Tabi burada Furkan’ın yaş sorunu ortaya çıktı. Ve biz bir motora 2 kişi bindik.  Molalarda  değiştik. Çoğunluğunu Furkan kullandı. 2,5 saat süren Dimçayı ve çevresindeki arazi şartlarındaki yorgunluğumuzu Dimçayı’nda yüzme molası vererek attık. Tabi ben bu fırsatı kaçırmamak için Dimçayı’na attım kendimi. Atv turundaki toz toprağı kısa süreliğine de olsa çayda yüzerek attım.  ama çay çok soğuktu çok..

atv-motor-turu-dimçayı
Atv motor turları Kapadokya ve Alanya Dim Çayı turlarındaki tecrübelerimi anlatmaya çalıştım. Bilgi paylaşımından çok duygularımızı yazmaya çalıştık. Hayata her anlamda heyecan katmak için böyle küçük aktiviteler ile süslemek lazım bazen. 🙂 Bu bölgeyi gezerken yanınızda mutlaka Müze Kart olsun. 

İlginizi Çekebilir

2 Yorum

SErpil 5 Mart 2019 at 20:07

Süperrrrr

    nihat 6 Mart 2019 at 14:18

    ilginize teşekkürler…

Yorum Yap

TANITIM

Kategoriler